U veliki Dok 15 uplovio je motorni brod Monet u vlasništvu Brodosplita. Na njemu će se u narednih desetak dana sanirati oštećenja po oplati broda kao što će se obaviti i njezino cjelokupno čišćenje i bojanje, a izmijenit će se i cink protektori. Osim toga, uredit će se tankovi balasta i tankovi goriva, zamijeniti će se ležajevi u statvenoj cijevi , demontirat će se i ponovo montirati dvije propelerne osovine kao i oba propelera te list kormila zajedno sa osovinom kormila.
Monet je izgrađen 1970. godine u bugarskoj Varni u brodogradilištu Georgi Dimitrov pod imenom Yushar i od tada pa sve do 1997.g. plovi Sjevernim morem u svojstvu putničko teretnog broda kada se u vranjičkom brodoremontu preuređuje u brod za kružna putovanja. Prije dvije godine kupuje ga Brodosplit koji započima s preuređenjem i obnovom te pripremama za nastavak kružnih putovanja.
Kruzer Monet uplovio u veliki dok
Galerija slika
https://www.brodotrogir.hr/hr/index.php/lista-vijesti/item/637-kruzer-monet-uplovio-u-veliki-dok#sigProGalleria0d150bd388
