I pojedini hrvatski vojni brodovi povremeno moraju obustaviti ophodnju i sve svoje zadaće kako bi se pregledali i obnovili brodsku mehanizaciju. Zbog toga su u trogirske dokove uplovila tri broda iz flote Ministarstva obrane Republike Hrvatske, ophodni brod Šolta i dvije raketne topovnjače, Šibenik i Kralj Dmitar Zvonimir.
Na sva tri broda obavit će se čišćenje, bojanje i pregled trupa, palube i nadgrađa kao i postavljanje cink protektora. Uredit će se tankovi pitke vode i tankovi goriva, obavit će se radovi na usisnim košarama, osovinskim vodovima propelerne osovine i kormila s kormilarskim uređajima, urediti pumpe i elektro radovi na glavnim i pomoćnim pločama i akumulatorima.
Na raketnim topovnjačama Šibenik i Kralj Dmitar Zvonimir remontni će se radovi malo i proširiti. Servisirat će se sustavi morske vode i zraka, glavnih motora, ispuha, plinskih turbina, goriva s rashladnicima, ventilacije i klimatizacije, za upravljanje i signalizaciju te elektroenergetiku, a na topovnjači Kralj Dmitar Zvonimir dodatno će se servisirati i sustav morske vode za hlađenje osovine i separatori goriva.
Brodovi će se u remontu zadržati oko mjesec dana.
Ophodni brod Šolta izgrađen je u Kraljevici 1982.g. Dug je 32,43 m, širok 6,75, i gaza 1,7m. Pokreću ga dva dizelska motora SEMT - Pielstick 12PA4V200VGDS koji postižu brzinu do 26 čvorova. Na brodu se nalazi 22 člana posade.
Raketna topovnjača (RTOP-12) Kralj Dmitar Zvonimir duga je 54,24 m, široka 8,66 m i gaza 2.90 m. Brod pokreću tri pogonska diezelska motora od po 5000 KS. Maksimalna brzina je 37,8 čvorova, a optimalna između 32 i 34 čvora pri čemu troši 2500 litara goriva na sat. Podnosi valove i do šest metara visine.
Na brodu se kao primarno oružje nalazi osam protubrodskih projektila RBS 15, a na provi je smješten top Bofors SAK 57 L70 namijenjen za uništavanje ciljeva u zraku, iako može gađati ciljeve na kopnu i moru. Sustav nadzora pogona i brodskih sustava kompletno je digitaliziran.
Posadu broda čine 34 člana, od čega 6 časnika, 20 dočasnika i 8 mornara.
Raketna topovnjača (RTOP-21) Šibenik nešto je manja od topovnjače Kralj Dmitar Zvonimir. Duga je 44.99 m, široka 8.5 m i gaza 1.8 m. Plovi na kombinirani pogon, ima dvije plinske turbine Rolls-Royce Marine Proteus 52 M/ 558 svaka snage 3309 KW / 4500 KS) i dva dizelska motora MTU 16 V 538 TB91, svaki snage 2647 kW/3600 KS. Dizelski motori predstavljaju glavni pogon i koriste se za plovidbu u normalnim uvjetima, a plinske turbine su namijenjene za postizanje većih brzina potrebnih u borbi.
Na krmenom dijelu topovnjače nalaze se dva lansera za protubrodske projektile Saab Missiles RBS 15 s ukupno četiri projektila dometa 80 kilometara. Krmeni top je šestocijevni rotirajući top AK-630M, kalibra 30 mm, dok je pramčani top Bofors kalibra 57 mm namijenjen za uništavanje ciljeva na moru, u zraku i na kopnu. Brzina gađanja je 200 metaka u minuti, efikasan domet protiv ciljeva na površini je 12 km, a protiv ciljeva u zraku 6500 m.
.